To pasja, prędkość i poświęcenie stanowią o jej wyjątkowości.
poniedziałek, 22 kwietnia 2013
Moto GP Grand Prix USA

Dzisiejszy wyścig F1 w Bahrajnie mnie nie zachwycił, w przeciwieństwie do zawodów w królewskiej klasie motocykli.

Na początek warto zaznaczyć, iż zawody były rozegrane na tym samym torze w Austin, na który odbywają się wyścigi Formuły 1. O ile jesienią zeszłego roku obiekt ten wydał mi się mało interesujący, to ujęcia z niedzielnej transmisji pokazały jego duży potencjał. Trzeba przyznać, iż Jankesi potrafią budować obiekty, a potem umiejętnie umieszczać na nich prestiżowe imprezy. Koszt toru to trochę ponad 400 milionów $, prawie o połowę mniej niż wyniosła ostateczna kwota wydana na nasz Stadion Narodowy, do tego w ciągu 10 lat Amerykanie spodziewają się zysku w wysokości 4-5 miliardów $.

Wracając jednak do wyścigu, to wygrał go młody Marc Marquez i tym samym przeszedł do historii MotoGP jako najmłodszy zwycięzca w historii serii, do tego dokonał to w swoim zaledwie drugim starcie. Podobnych sukcesów nie miał żaden z czołowych obecnie zawodników! Świetna postawa debiutującego 20-latka owocuje tym, iż wraz z zespołowym kolegą, Danim Pedrosą, aktualnym mistrzem świata Jorge Lorenzo oraz głodnym sukcesów Valentino Rossim tworzą ciekawy kwartet zacięcie walczący podczas każdy zawodów o czołowe lokaty. Przy jak na razie bladym sezonie w F1, tegoroczne wydarzenia w MotoGP zapowiadają się nad wyraz ciekawie.

Na sam koniec warto dodać, iż królewska seria motocykli planuje dalszy rozwój w ciekawy moim zdaniem kierunku. Za rok zawodnicy mają zagości do Argentyny, a na sezon 2015 szykowane jest Grand Prix Brazylii na nowo budowany torze. To dużo ciekawsze kierunki niż nudne zawody F1 w Korei, Bahrajnie czy Abu Zabi.

wtorek, 09 kwietnia 2013
Testy Kubicy przed Rajdem Portugalii

Nie pozostaje nic innego jak obejrzeć testy Roberta przed zbliżającym się rajdem oraz wywiad z naszym mistrzem.


Kubica w Rajdzie Portugalii

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy start Roberta w rundzie rajdowych mistrzostw świata. Po bardzo udanym występie w Fafe Rally Sprint, gdzie zajął 5 miejsce, dzielnie walcząc z dużo mocniejszymi autami i plejadą znakomitych kierowców, apetyty zostały rozbudzone. Jeżeli Kubica na mecie w niedzielę znajdzie się w czołowej 10-tce to będzie to jego wielki sukces. Jeśli powtórzy wynik z sobotnich zawodów to przejdzie do historii jako najwyżej sklasyfikowany polski zawodnik w rajdzie WRC i poprawi tym samym 6 miejsce Hołowczyca z Rajdu Polski w 2009 roku.

foto: interia.pl

Zapowiedź Rajdu Portugalii 2013


sobota, 06 kwietnia 2013
Volkswagen Castrol Cup 2013

Volkswagen poza dużym programem rajdowych start w  WRC szykuje też dla polskich kibiców i zawodników niespodziankę. Jest nią Volkswagen Castrol Cup, w którym kierowcy będą rywalizować w Golfach GTI, z silnikami o mocy 310 km. Łącznie czeka nas 7 rund z czego 3 zostaną rozegrane w Polsce, a po jednej na Słowacji, Węgrzech, w Austrii oraz Czechach. Z polskich zawodników zobaczymy m.in. Mateusza Lisowskiego oraz Macieja Steinhoffa.

foto: vwracing.pl

O autorze
F1 Racing
Renault F1 lotus racing shop
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl Użyto Bloxie