To pasja, prędkość i poświęcenie stanowią o jej wyjątkowości.
poniedziałek, 24 grudnia 2012
Życzenia Świąteczne!

Radosnych i spokojnych Świąt w rodzinnym gronie. Szczęśliwego Nowego Roku 2013! Sukcesów Roberta w rajdach oraz trzeciego mistrzowskiego tytułu dla Alonso i jeszcze więcej emocji w kolejnym sezonie!

wtorek, 18 grudnia 2012
Kubica w ERC?

Jak podają polskie portale za jedną z francuskich gazet, Robert Kubica określił swoją przyszłość na kolejny sezon.

foto: eurosport.com

Po wcześniejszej zgodzie FIA na delikatne modyfikacje zmiany biegów w jego aucie, Polak podobno podjął decyzję, iż w 2013 roku będzie startował w Rajdowych Mistrzostwach Europy samochodem Ford Fiesta RRC budowanym przez M-Sport. Ten sam M-Sport, który buduje Fiestę WRC.

Na razie jest to nie potwierdzona plotka. Podobno Robert ma jeszcze nie wystartować w pierwszym rajdzie cyklu, austriackim Jänner Rally, odbywającym się na początku stycznia. Cykl ERC nie jest ani zbyt medialny, ani zbyt prestiżowy. Dużo częściej w mediach prezentowany jest cykl IRC.

Nasi rodacy mają dobre wspomnienia z Mistrzostwami Europy. Tytuł ten wywalczył chociażby Krzysztof Hołowczyc, a Janusz Kulig był wicemistrzem. Z kolei jeden z najbogatszych Polaków, Michał Sołowow regularnie startuje i już trzykrotnie był drugi w klasyfikacji generalnej, ostatni raz w tym roku.

foto: www.auto123.com

Co dla przeciętnego widza oznacza start Robert w ERC? To nie tylko to, że zobaczymy go najprawdopodobniej na legendarnych trasach rajdów Madery czy Ypres, ale przede wszystkim na jubileuszowym 70 Rajdzie Polskim w Mikołajkach, już we wrześniu!

Osobiście bardziej bym widział Kubicę w piątym Citroenie i startującym w WRC. Można by wtedy porównać jego osiągnięcia z wynikami Raikkonena. Jednak Polak w swoim stylu podąża spokojną drogą ewolucji, a nie rewolucji, która miejmy nadzieję zaprowadzi go na sam szczyt (pierwsze zwycięstwo Polaka w WRC), tak jak w F1.

O autorze
F1 Racing
Renault F1 lotus racing shop
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl Użyto Bloxie