To pasja, prędkość i poświęcenie stanowią o jej wyjątkowości.
Blog > Komentarze do wpisu
Grand Prix Indii

Veni, vidi, vici, tak, niczym Cezar, może powiedzieć po ostatnim weekendzie Sebastian Vettel, nowy Mistrz Świata!

foto: interia.pl

Dominacja młodego Niemca w ostatnich latach nie podlega dyskusji. Podobnie jak jego zespołu, który czwarty raz z rzędu zapewnił sobie mistrzowską koronę. Wyniki godne podziwu i bez wątpienia nasuwające porównania z latami dominacji Schumachera. Michael był jednak wtedy znacznie starszy, bardziej dojrzały od kierowcy Red Bulla i wciąż mam wrażenie, że lepszy.

Niesamowite serie zwycięstw Vettela, przy jednocześnie heroicznej postawi Alonso w 2010 i 2012 roku, powodują, iż ciągle twierdzę, że to Hiszpan jest lepszym kierowcą, a ogranicza go jedynie jakoś sprzętu dostarczanego przez Scuderię. Stąd pogłoski o jego powrocie do McLarena wydają się nad wyraz ciekawe. Co prawda angielski zespół jest obecnie lekko pogrążony w kryzysie, jednak w przeciwieństwie do włoskiej stajni, po roku niepowodzeń potrafi się podnieść z kolan. Włochom zajmuje to niestety trochę dłużej, parę lat. Podobnie jak zanotowali przerwę w sukcesach po latach z Laudą i Scheckterem, a przed erą Schumachera. Wtedy również tak znakomity kierowca jak Alain Prost nie dał rady im pomóc i po swój czwarty tytuł musiał iść do Williamsa.

foto: img.kehlnama.com

Pytanie czy Hiszpan rozczarowany w ostatnim czasie postawą zespołu, postąpi podobnie. Najbliższy rok, po zmianie silników, będzie decydujący. Pokaże jak Ferrari odrobiło pracę domową oraz jak będzie się układa współpraca na linii Alonso- Raikkonen. W 2015 do F1 i McLarena wraca Honda, a to może być ich ogromnym atutem.

Jeżeli chodzi o ostatnie 3 wyścigi w sezonie, to jak zawsze z chęcią obejrzę zawody na Interlagos. Z kolei Grand Prix USA oraz Abu Zabi z racji ,,fascynujących" torów można spokojnie odpuścić, a obejrzeć emocjonujące starcie w MotoGP na torze w Walencji, gdzie Lorenzo powalczy z Marquezem o Mistrzostwo Świata.

środa, 30 października 2013, phk88
Dodaj do Google Reader lub Google IGDodaj do Digg.comDodaj do StumbleUponDodaj do Ma.Gnolia

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
F1 Racing
Renault F1 lotus racing shop
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl Użyto Bloxie