To pasja, prędkość i poświęcenie stanowią o jej wyjątkowości.
Blog > Komentarze do wpisu
Dakar 2012 15. dzień (14. etap)

Ostatni etap tegorocznego Dakaru. Pętla wokół stolicy Peru, Limy, licząca ,,aż" 30km. Trzeci czas Hołowczyc i 10 miejsce na koniec imprezy. Cóż były szanse na lepszy wynik, ale zwycięstwo etapowe oraz niepowtarzalne emocje, kiedy prowadził w rajdzie pozostaną z nami na kolejny rok.

Adam Małysz zajął dziś 41 miejsce, w Dakarze ostatecznie uplasował się na bardzo wysokiej 38 lokacie! Zwłaszcza, że był to jego debiut w tej imprezie i w zasadzie, w ogóle w zawodach tej rangi.

foto: dakar.com

Piotr Beaupre dotarł 42 na metę, a w generalce zajął 53 miejsce. Zawody wygrał oczywiście Stephane Peterhansel przed Nanim Romą, to jego 3 zwycięstwo samochodem. Wcześniej wygrał Dakar 6 razy na motocyklu.

Czachor był dziś 12, a Dąbrowski dopiero 34. W generalce Jacek ukończył zawody na 13 miejscu, a Marek był 29. W klasyfikacji motocykli najszybszy był Cyril Despres.

Rafał Sonik nieoficjalnie uplasował się na 4 pozycji wśród zawodników startujących na quadach. Najlepszym zawodnikiem okazał się zwycięzca sprzed roku Alejandro Patronelli, który finiszował przed swoim bratem Marcosem.

Na metę w Limie dotarły też obie polskie ciężarówki biorące udział w rajdzie. Załoga Mercedesa prowadzonego przez Szustkowskiego była ostatecznie 30. Z kolei weteran Dakaru Grzegorz Baran w MANie zajął 36 lokatę na koniec. Najszybciej trasę ponad 8 tysięcy kilometrów ciężarówką Iveco pokonał Gerard De Rooy. Z kolei wspominany przeze mnie Mika Biasion dotarł ostatecznie jako 6 zawodnik.

foto: dakar.com


niedziela, 15 stycznia 2012, phk88
Dodaj do Google Reader lub Google IGDodaj do Digg.comDodaj do StumbleUponDodaj do Ma.Gnolia

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
F1 Racing
Renault F1 lotus racing shop
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl Użyto Bloxie